Son Haberler

Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yol yapım ve...

Okullarda miniklere tebessüm olan sahne: Karagöz Göklerde

Çocukları eğlendirirken bilgilendiren, geleneklerin aynası olan “Karagöz Göklerde” her...

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü SGM’lerde kutlandı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezlerinde (SGM) 20 Kasım ‘Dünya...

ETD’nin toplantısında birlik ve beraberlik vurgusu

Kategoride Diğer
Ekonomi Ticaret Derneği’nin (ETD) olağan toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan SATSO Divan Katibi Meclis Üyesi Serap Yılmaz  ve konuşmacı, eğitmen ve yazar Emrah Kozan konuk oldu. 
 
ETD’nin olağan toplantısı SEN Otel’de gerçekleşti. Toplantıya SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan, SATSO Divan Katibi Meclis Üyesi Serap Yılmaz ve konuşmacı, eğitmen ve yazar Emrah Kozan katıldı.
 
Toplantıya ETD Sakarya Şube Başkanı Şamil Dedeoğlu ve üyeler de iştirak etti. Ekonomik gelişmelerin ele alındığı toplantıda konuşan Şamil Dedeoğlu, SATSO liderliğinde Sakarya’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile beraber Rusya ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti. Rusya’da çok ciddi özel ve tüzel çalışmalar yaptıklarını belirten Dedeoğlu; “Çok ciddi kazanımlar elde ettik. Rusya pazarı, fırsatlarının tehditlerden fazla olduğu ciddi bir ticari potansiyeli olduğu bir ülke” diye konuştu.
 
2024 ZOR GEÇECEK
 
Merkez bankası yıl sonu enflasyon beklentisini yüzde 58’den yüzde 65’e çıkardığını ifade eden Şamil Dedeoğlu, sıkılaştırma politikasının devam ettiğini, 2024 yılının zor geçeceğine vurgu yaptı.
Şehirdeki birlikteliğe değinen Dedeoğlu;
“Karşımızda birçok tehdit bulunuyor. Bizim gücümüz sınırlı, şirketler olarak. Çoğu meselede yalnız kalıyoruz. Bu birliktelikler, yan yana gelmeler, omuz omuza mücadele etmeler sayesinde birçok sorunu aşabileceğimize inanıyorum. Sakarya göçmen bir şehir, ruhu da göçmen aslında. Bu göçmenlik refleksine karşı yan yana gelmek kolay bir iş değil. SATSO, bu konuda öncü bir rol oynuyor. Sakarya’daki sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesi büyük bir başarı. Dernekler bir arada çalışarak hizmet üretiyorlar.” dedi.
 
BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLURSAK BİRÇOK ŞEY BAŞARABİLİRİZ
 
Erdem Ercan ise SATSO’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi. ‘SATSO çok şey yapıyor’ dedi. 
Ercan;  “Her ayın son çarşambası meclis toplantımızı düzenleriz. Meclis üyelerimiz, üyelerin dertlerini, sıkıntılarını, taleplerini ve isteklerini meclis kürsüsünde dile getirirler. Dün, 11 komiteyi ilgilendiren bir konu vardı. Şehirde 500’ü aşkın şubesi bulunan zincir marketler var ve  bu marketlere ürün tedariği yapan üreten  birçok iş insanımız bulunuyor. Yapı tamir ürünlerinden araç parçalarına kadar çeşitli ürünler satıyorlar. İşte SATSO, bu tür gündemleri oluşturuyor. Birlik içinde olanlar, her zaman olmayanları yenerler. Sakarya’da daha önce 17 gazoz üreticisi bulunuyormuş. Şu an hiçbiri yok. Birlik ve beraberlik içinde hareket edersek, bu şehirde birçok şey başarabiliriz. İhracatımızı sürdürebiliriz. Biz SATSO olarak şehrin geleceği konusunda büyük bir heyecan taşıyoruz” şeklinde konuştu.
Bilişimci, eğitmen ve yazar Emrah Kozan da yapay zeka ve teknolojik gelişmeler hakkında bilgi verdi.
Toplantının ardından Kozan, imzaladığı kitaplarını ETD üyelerine dağıttı.
Son Eklenenler

Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yol yapım ve asfalt çalışmalarını incelemek için ekiplerle bir araya geldiği ziyarette 4...