Son Haberler

Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yol yapım ve...

Okullarda miniklere tebessüm olan sahne: Karagöz Göklerde

Çocukları eğlendirirken bilgilendiren, geleneklerin aynası olan “Karagöz Göklerde” her...

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü SGM’lerde kutlandı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezlerinde (SGM) 20 Kasım ‘Dünya...

Ekim ekinlikleri ‘Dijital Çağda Anne-Baba Olmak’ söyleşisiyle sona erdi

Kategoride Diğer

Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı kültür sanat etkinlikleri ‘Dijital Çağda Anne-Baba Olmak’ isimli söyleşi ile sona erdi. Dijital Baba Orhan Toker’in konuşmacı olarak katıldığı programda çocukların dijital dünya bağımlılığı ve doğru kullanımı hakkında bilgiler paylaşıldı. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ekim kültür sanat etkinlikleri Dijital Baba Orhan Toker’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Dijital Çağda Anne-Baba Olmak’ isimli söyleşi ile sona erdi. Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleşen söyleşi programda ebeveynlere çocukların dijital dünya bağımlılığı ve doğru kullanımı hakkında dikkat çekici bilgiler paylaşıldı. Anne ve babaların yoğun ilgi gösterdiği programda Orhan Toker, dinleyicilerden gelen soruları içtenlikle cevapladı ve program sonunda kitap imzaladı.

İlk 36 ay ekranlardan uzak tutun

Anne babaların yoğun katılımıyla gerçekleşen programda ebeveynlere tavsiyelerde bulunan Orhan Toker, “İlkokula gitmesine rağmen konuşmakta zorluk çeken ve kendini ifade edemeyen çocuklarımız var, 40 dakikalık bir dersi tamamlayamayan, dikkat süreleri olmayan çocuklarımız var. Bu çocuklarımız ilk 36 ay fazla ekrana maruz kalmış çocuklar. Çocuklarımıza ilk 36 ay ekran göstermeyeceğiz. Bir kuralımız var, çocuğunuz kaç yaşındaysa, yaşından bir çıkaracak, kalana 10 dakika süre vereceğiz. Yani 5 yaşındaysa bir çıkarttık 4, 40 dakika süresi bulunuyor. Okula başlamadıysa bu süreyi ikiye bölerek, içeriğini faydalı, gelişimi destekleyici uygulamalardan belirlemeniz gerekiyor. Uygulamalar artık öyle bozuldu ki onun için seçilmiş içerikler izlemeli, çıkan reklamlara pür dikkat etmelisiniz” ifadelerini kullandı.

Son Eklenenler

Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yol yapım ve asfalt çalışmalarını incelemek için ekiplerle bir araya geldiği ziyarette 4...