Son Haberler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası...

Baharda 400 kişi Büyükşehir’in kaplıca tatilinde huzur buldu

Sakarya Büyükşehir YADEM’in en fazla memnuniyet oluşturan hizmetlerden biri...

Sakarya Üniversitesi Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplandı

Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplantısı, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi....

“Eğer tadını bilirseniz, ekmeği paylaşmak ekmekten daha lezzetlidir”

Kategoride Diğer

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi’nin iftar programı Sivil Toplum Kuruluşu üyeleri katılımıyla gerçekleştirildi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi’nin gelenekselleşen iftar programı geçtiğimiz gün yapıldı. Sokak iftarı formatında yapılan iftar AGD Sakarya Şubesi’nin girişinden itibaren caddeye kurulan masalarla gerçekleştirildi. Yoğun katılımla gerçekleşen iftara Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri Eyüp Yıldırım, Ömer Abdullah Ayhan, Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin, Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez Sakarya Şube Sorumlusu Erdal Yılmaz, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Özden, Adapazarı Belediye Meclis Üyesi Adem Çalışkan, MÜSİAD Sakarya Şube Başkan Yardımcısı Ahmed Cihan, Yeniden Refah Partisi İl Başkan Yardımcısı Cafer Azaklı, Şuurlu Öğretmenler Derneği Sakarya Şube Başkanı Fatih Cingöz, Sakarya Spor Eski Başkanı iş adamı İbrahim Müftüoğlu’nun yanı sıra siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

İftar programına katılan Sakaryalılara hitap eden Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şube Başkanı Celal Aydın,  konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Değerli Kardeşlerim hepinizi en kalbi duygularla selamlıyorum. Müslümanların sahur ve iftar vaktinde toplanıp bir araya gelmesi, İslam’ın bereketlerindendir. Sahur sözcüğünün seher sözcüğünden türetilmiş olması ve iftarında birçok hadis-i şerifte yer bulması elbette ki bir anlam içeriyor. Allah bize Ramazan-ı Şerif’in anlam ve önemini idrak etmeyi nasip etsin. Biz AGD olarak Sakarya’mızın hak ettiği noktaya gelmesi için çalışıyoruz, Sakarya gençlerimizi yalnız bırakmıyoruz. Allah bu yaptığımız iftarları da bizim daha iyi, daha verimli, daha etkili çalışmalar yapmamıza vesile etsin”

Ramazan ayında sofradaki ekmek ile birlikte duygularında paylaşıldığına dikkat çeken Aydın: “Necip Fazıl, ‘Eğer tadını bilirseniz, ekmeği paylaşmak ekmekten daha lezzetlidir’ diyor. Bu mübarek günlerde paylaşmanın lezzetini duyanlara ne mutlu… Sosyal dengenin refah ve bolluk zamanında paylaşarak, darlık zamanında dayanışarak sağlanacağı hepimizin malumudur. Şehrimiz insanı bu anlamda son derece duyarlı ve cömerttir. Bencilliğin çirkinliğine karşı paylaşmanın asaletini tercih edenlere selam olsun!” dedi.

Mevlana’nın pergel benzetmesinden ilham alarak, bir ayağımızı bu ülkenin değerlerine sabitleyerek diğeri ile de yerkürenin birikimine açılmanın öneminin altını çizen Aydın: “Çok kabiliyetli gençlerimiz var. Okullarımız onları teknik anlamda meslek sahibi yapıyor olabilir, staj mekanizmaları işliyor olabilir. Ama işin ruhunu birebir, dizdize, gözgöze öğretmek dünyaya katacağınız bir artı değer olacaktır kanaatindeyim. Çok özel bir coğrafyada, benzeri olmayan bir ülkede ve emsalsiz bir şehirde yaşıyoruz. Şair’in dediği gibi, ‘Ağladığım senin içindir, Güldüğüm senin için. Öpüp başıma koyduğum Ekmek gibisin…’

Ülkemiz, memleketimiz böylesine değerli, böylesine eşsizdir hepimizin nazarında. Ve en önemlisi vatandır. Bu vatanın kıymetini bilir, milli menfaatler çerçevesinde buluşabilirsek, inanıyorum ki geleceğimiz parlaktır.

Bu gün dünyanın en ihtiyacı olan, bir arada yaşama becerisi, bizim ülkemizde asırlarca tecrübe edilmiştir. Bu beceriyi soframızda, işyerimizde, sosyal organizasyonlarımızda sergileyerek toplumsal kutuplaşmayı tamamen ortadan kaldıracak adımlar atmalı, birliğin gücünü hissetmeliyiz.

Davetimize icabet etmenizden dolayı tekrar hepinize teşekkür ediyorum. Daha nice güzel vesilelerle buluşmayı diliyorum. Hayırlısıyla bayrama erişmeyi, 30 günde bir yıla yetecek bir manevi birikime kavuşmayı temenni ediyorum. Hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. .” diyerek konuşmasını nihayete erdirdi.

Cemaatle kılınan akşam namazının ardından iftar programı sona erdi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...