Son Haberler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni...

Sakarya 2023’ü harika etkinliklerle kapatacak

Büyükşehir Belediyesi Aralık kültür sanat etkinliklerinde takvim açıklandı. Filistin’i...

Büyükşehir büyüleyici “Sakarya” karelerinden kazananları açıkladı

Büyükşehir Belediyesi’nin Sakarya’yı dünyaya en etkileyici eserlerle tanıtmayı hedeflediği...

Dr. Öğr. Üyesi Sezercan Bektaş Kimdir?

Kategoride Diğer

1983 Kayseri doğumludur. 2005 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2009 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Devletler Özel Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. Kamu Hukuku alanında2016 yılında doktor unvanının almıştır.

2010 yılında Ankara Üniversitesi Rektörlüğü’ne akademik uzman olarak atanmıştır. Aynı yıl Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı Hukuk Müşavirliği’nde Disiplin Uzmanı olarak görev almıştır. 2012-2018 yıllarında Gazi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. 2018 yılından bu yana Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, Dekan Yardımcılığı ve Kamu Hukuku Bölüm Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Aynı yıllarda Sakarya Üniversitesi Hukuk Klinikleri Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevini de sürdürmüştür.

Halen Sakarya Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Sakarya Üniversitesi Rektör Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Sezercan Bektaş evli ve bir çocuk babasıdır.

Son Eklenenler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni konuk eden Büyükşehir Hentbol sahadan sahadan 46-29’luk skorla ayrılarak 8....