Son Haberler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni...

Sakarya 2023’ü harika etkinliklerle kapatacak

Büyükşehir Belediyesi Aralık kültür sanat etkinliklerinde takvim açıklandı. Filistin’i...

Büyükşehir büyüleyici “Sakarya” karelerinden kazananları açıkladı

Büyükşehir Belediyesi’nin Sakarya’yı dünyaya en etkileyici eserlerle tanıtmayı hedeflediği...

Dördüncü sondaj kısa sürede tamamlanacak

Kategoride Diğer

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, su sorunu yaşayan bölgelerin sorunlarına yeni yer altı su kaynakları ile çözüm olmaya devam ediyor. Sapanca Yanık Mahallesi’nde başlatılan sondaj çalışmaları ile bölge yeni içme suyu kaynağına kavuşacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Sapanca ilçesinde başlattığı sondaj çalışmaları kapsamında su sorunu yaşayan Yanık Mahallesi’ne çözüm olmak için dördüncü içme suyu kaynağını kazandıracak. Çalışmaları devam eden sondaj projesinin yakın zamanda tamamlanması hedefleniyor. Elde edilen su, son teknolojik imkanlara sahip laboratuvarda gerekli tüm incelemeleri yapılıktan sonra vatandaşların kullanımına sunulacak. Daha önce açılan 3 adet su kaynağı ise sağlıklı bir şekilde vatandaşların musluklarına ulaştırıldı. Proje alanını ziyaret eden mahalle muhtarları ise çözüm odaklı çalışmalarından ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkürlerini ilettiler.

Dördüncü sondaj da kısa sürede tamamlanacak

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ Yanık bölgemizde özellikle yaz aylarında su sıkıntısı yaşanıyor. Sakarya’nın tüm noktalarında olduğu gibi Yanık Mahallesi’nde de çözüm odaklı çalışmalarımızı hızla başlattık. Daha önce keşfettiğimiz 3 adet içme suyu kaynağına ek olarak dördüncü içme suyu kaynağını da en kısa zamanda hizmete alacağız. Vatandaşlarımız için projemizin hayırla sonuçlanmasını temenni ediyoruz” ifadelerinde bulunuldu.

Son Eklenenler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni konuk eden Büyükşehir Hentbol sahadan sahadan 46-29’luk skorla ayrılarak 8....