Son Haberler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini...

Doç. Dr. Eda Altun: Gizli tuza dikkat!

Kocaeli Şehir Hastanesi Nefroloji hekimi Doç. Dr. Eda Altun...

Sakarya’da Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri başlıyor

Her yıl 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı...

Dördüncü sondaj kısa sürede tamamlanacak

Kategoride Diğer

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, su sorunu yaşayan bölgelerin sorunlarına yeni yer altı su kaynakları ile çözüm olmaya devam ediyor. Sapanca Yanık Mahallesi’nde başlatılan sondaj çalışmaları ile bölge yeni içme suyu kaynağına kavuşacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Sapanca ilçesinde başlattığı sondaj çalışmaları kapsamında su sorunu yaşayan Yanık Mahallesi’ne çözüm olmak için dördüncü içme suyu kaynağını kazandıracak. Çalışmaları devam eden sondaj projesinin yakın zamanda tamamlanması hedefleniyor. Elde edilen su, son teknolojik imkanlara sahip laboratuvarda gerekli tüm incelemeleri yapılıktan sonra vatandaşların kullanımına sunulacak. Daha önce açılan 3 adet su kaynağı ise sağlıklı bir şekilde vatandaşların musluklarına ulaştırıldı. Proje alanını ziyaret eden mahalle muhtarları ise çözüm odaklı çalışmalarından ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkürlerini ilettiler.

Dördüncü sondaj da kısa sürede tamamlanacak

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ Yanık bölgemizde özellikle yaz aylarında su sıkıntısı yaşanıyor. Sakarya’nın tüm noktalarında olduğu gibi Yanık Mahallesi’nde de çözüm odaklı çalışmalarımızı hızla başlattık. Daha önce keşfettiğimiz 3 adet içme suyu kaynağına ek olarak dördüncü içme suyu kaynağını da en kısa zamanda hizmete alacağız. Vatandaşlarımız için projemizin hayırla sonuçlanmasını temenni ediyoruz” ifadelerinde bulunuldu.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini verdiği ilk-ortaokul öğrencileri için ücretsiz ve lise-üniversite-yüksek lisans-doktora öğrencileri için...