Son Haberler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni...

Sakarya 2023’ü harika etkinliklerle kapatacak

Büyükşehir Belediyesi Aralık kültür sanat etkinliklerinde takvim açıklandı. Filistin’i...

Büyükşehir büyüleyici “Sakarya” karelerinden kazananları açıkladı

Büyükşehir Belediyesi’nin Sakarya’yı dünyaya en etkileyici eserlerle tanıtmayı hedeflediği...

Cumhuriyetin 100. Yılında Kadın Paneli Düzenlendi

Kategoride Diğer

SUBÜ Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Kadın’ başlıklı bir panel düzenlendi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SUBÜKAM), Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı münasebetiyle ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Kadın’ başlıklı bir panel düzenledi. Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen panele SUBÜ Öğretim Üyesi ve Sanat Tarihçisi Doç. Dr. Elif Dastarlı ile Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi Üyesi Avukat Özlem Zengin panelist olarak katıldı. Doç. Dr. Elif Dastarlı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yılı boyunca Türk kadınının sanatsal faaliyetlerdeki rolünü değerlendirirken, Av. Özlem Zengin ise hukukta kadının yeri ve kadın haklarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Öğrencilerle personellerin katıldığı panel soru-cevap bölümü ile tamamlandı. SUBÜKAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hümeyra Taşçıoğlu Baysal, panelistlere teşekkür belgesi ve öğrenciler tarafından hazırlanan hediyeleri takdim etti.

 

Son Eklenenler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni konuk eden Büyükşehir Hentbol sahadan sahadan 46-29’luk skorla ayrılarak 8....