Son Haberler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet...

Yusuf Alemdar: 15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gündür

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan...

SATSO Başkanı Altuğ’dan SGC’ye ziyaret

SGC Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret...

Büyükşehir Sudan’la kardeşlik köprüsü kuruyor

Kategoride Diğer

Sudan Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen mezuniyet töreninde Sudan’lı öğrencilere diplomalarını takdim eden Başkan Ekrem Yüce, tören sonrası Sudan Ankara Büyükelçisi Nadir Yousif Eltayeb’i makamında ağırladı. Yüce, “Sudan bizim kardeşimiz. Allah kardeşliğimizi her zaman ve her durumda daim etsin” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sudan Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen mezuniyet törenine katıldı. Orhangazi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Sudan Ankara Büyükelçisi Nadir Yousif Eltayeb’in de katıldığı törende Türkiye’nin dört bir yanından gelen Sudan’lı mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Tören sonunda Büyükelçi Eltayeb tarafından Başkan Yüce’ye katkılarından ötürü plaket takdim edildi.

Büyükelçiye bisiklet hediyesi

Mezuniyet töreni sonrası Başkan Ekrem Yüce, Sudan Ankara Büyükelçisi Nadir Yousif Eltayeb ve Sudan’lı öğrencileri makamında ağırladı. Büyükşehir tarafından hayata geçirilen yatırımları, şehre dair bilgileri paylaşan Başkan Yüce, iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşliğe değindi. Nazik misafirperverliklerinden ötürü teşekkür eden Büyükelçi Eltayeb, Başkan Yüce’ye hediye takdim etti. Başkan Yüce ise Avrupa Spor Şehri ve Bisiklet Dostu Şehir ünvanına sahip olduklarını dile getirerek Büyükelçiye bisiklet hediye etti.

Sevgiyi Sudan’ın muhabbetinde bulduk

Mezuniyet töreninde Sudan’lı öğrencilere seslenen Başkan Ekrem Yüce, “Tüm mezun olan Sudan’lı öğrencilerimizi tebrik ederim. Sakarya milletlerin milleti, kültürlerin kültürleri olan kendi içinde dayanışma ve birlik duygularıyla yaşayan mozaik bir şehirdir. Bugüne kadar birçok ülkeden Büyükelçileri, bürokratları, yatırımcıları şehrimizde ağırladık. Sudan Büyükelçisi’ni de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. Sudan bizim kardeşimiz. Allah kardeşliğimizi her zaman ve her durumda daim etsin. İnşallah Sudan ile ilişkilerimizi güçlendirecek ve kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Bir söz vardır: “Gönül sevgiyi bulmuşsa kuru dal bile çiçek açar” derler. Biz sevgiyi Sudan’ın muhabbetinde bulduk. O nedenle kuru dal bile olsak çiçek açarız” diye konuştu.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet gösteren Telli Makina Şirket Müdürü Şaban Telli 15 Temmuz Şehitleri...