Son Haberler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası...

Baharda 400 kişi Büyükşehir’in kaplıca tatilinde huzur buldu

Sakarya Büyükşehir YADEM’in en fazla memnuniyet oluşturan hizmetlerden biri...

Sakarya Üniversitesi Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplandı

Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplantısı, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi....

Büyükşehir şehrin geleceğine gençlerle yön veriyor

Kategoride Diğer

Büyükşehir Belediyesi şehrin geleceğine gençlerle birlikte yön veriyor. ‘Üret, Karar Ver, Uygula’ ilkesi ile düzenlenecek atölyede en iyi proje ‘Sakarya Şehircilik Ödülü’nün sahibi olacak. Başkan Ekrem Yüce, açıklamasında gençlere seslenerek, “Fikirlerinizi geliştirin, proje haline getirin, jüri olarak karar verme sürecine dahil olun,  ilk 10 projenizi hemşerilerimizin oylamasına sunarak birinci olan projenizi belediyemiz uzmanları ile atölyede geliştirin ve bizde uygulayalım” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehrin geleceğine gençlerle birlikte yön veriyor. Katılımcı belediyecilik anlayışıyla pek çok çalışmayı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, şehre katkı sağlayacak proje ile gençlerin vizyoner bakış açısını gün yüzüne çıkaracak. 31 Mayıs 2022 tarihine kadar başvuruların alınacağı proje atölyesi için ayrıntılı bilgilere ise www.sakarya.bel.tr adresinden ulaşılabilecek.

Şehrin geleceğine projelerle yön ver

Başkan Ekrem Yüce, sosyal medya hesabından ‘Sakarya’nın Geleceğine Yön Ver’ paylaşımıyla duyurduğu proje atölyesine ilişkin şunları söyledi: “Kalkınma yerelden başlar ilkesi ile her alanda projeler üretiyoruz. Şehrimiz marka şehir olma yolunda ilerliyor. Ama gençlerin enerjisine ihtiyacımız var. Genç kardeşlerimiz fikirlerinizi geliştirin, gelecek bakış açınızla proje haline getirin, uygulama sürecine dâhil olun, çalışmayı hemşerilerimizin beğenisine sunarak birinci olan projenizi belediyemiz uzmanları ile geliştirin ve bizde uygulayalım. Bu yöntem ile şehrimizin geleceğine siz yaptığınız projelerle karar verin” dedi.

‘Üret, Karar Ver, Uygula’

Konuyla ilgili Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, “Gençlerin enerjisini, girişimci ruhunu ve bakış açısını şehrin geleceğine yansıtabilmek için “Şehrin Geleceğine Gençlerle Yön Veriyoruz” sloganı, ‘Üret, Karar Ver, Uygula’ ilkesi doğrultusunda tam da gençlere göre Genç Katılımlı Proje Atölyesi düzenliyoruz. Başvuru Rehberinde belirtilen 6 kategoride vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak, şehre katkı sağlayacak ve şehri daha ileriye taşıyacak projeler gençlerin bakış açısıyla üretilecek. Katılımcı belediyecilik anlayışı ile şehrin geleceğine yön verecek proje yarışmasına genç fikirlerin katılımını önemsiyor, tüm gençlerimizi projeleriyle birlikte atölyeye katılmaya davet ediyoruz ve proje atölyesi ile ilgili çeşitli bilgilendirme toplantıları da yapacağız, www.sakarya.bel.tr adresimizden proje rehberi ve başvuru formu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirler” denildi.

Jüri Üyelerini Gençler de temsil edecek

Başvuruların sona ermesinin ardından projelerin belirlenen kriterlere göre ön değerlendirmeye alınacağına yer verilen açıklamada, “Ön değerlendirmeyi geçen projeler, belediyemiz tarafından oluşturulan jüri komisyonunca belirlenen kriterlere göre birbirinden bağımsız bir şekilde değerlendirilip toplam puan oluşturulacak. Jüri komisyonunda şehirde bulunan iki üniversitenin gençlik temsilcileri ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi temsilcisi de yer alacak” ifadelerine yer verildi.

En iyi projeye Sakarya Şehircilik Ödülü verilecek ve gençler adına en iyi vatandaş katılımlı proje olacak.

Jüri değerlendirmesi sonucu ilk 10’a giren fikir ve projelerin dijital ortamda oylanacağı ifade edilerek, “Oylama sonucu en çok oy alan proje birinci olarak seçilecektir. Seçilen proje uygulanması için ilgili daire başkanlığı gerekli hazırlıkları yapacaktır. Çevre ve Su Yönetimi, Mimari ve Kentsel Tasarım,  Gençlik, Spor ve Kültür,  Ulaşım ve Kent İçi Hareketlilik,  Sosyal Hizmetler ve Dijitalleşme olmak üzere 6 kategoride gerçekleştirilecek olan atölyede birinci olan projeye “Sakarya Şehircilik Ödülü”, ilk 10’a giren projelere de katılım teşvik ödülü verilecektir.”

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...