Son Haberler

SAÜ Tıp Fakültesinden TÜSEB Projesi

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Türkan...

SGC’den Osman Çelik’e ziyaret

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu...

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini...

Başkan Tever’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kategoride Diğer

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yıl dönümünde Cumhuriyet’in Atatürk’ün önderliğinde, olağanüstü fedakârlıklarla elde edilen eşsiz zaferlerle kurulduğunu anımsatan İl Başkanı Tever, “Bugünlere nasıl geldiğimizi asla unutmadan, şanlı tarihimize ve aydınlık geleceğimize sımsıkı sarılmayı sürdüreceğiz. Geçmişle geleceği buluşturan ‘Türkiye Yüzyılı’ anlayış ve vizyonuyla Cumhuriyet’i daha güçlü kılacak adımları atmayı, yeni ve kalıcı reformları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” ifadelerine değindi.

Milli egemenliğin yegâne güvencesi Cumhuriyet’in ilelebet yaşayacağını belirten Tever; “Cumhuriyet; demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak; kalkınan, bağımsız ve güçlü bir Türkiye idealinden vazgeçmeden çalışmak demektir. 100. yılda bir kez daha idrak etmemiz gereken, bunun ödevimiz ve görevimiz olduğudur” dedi.

Tever mesajına şu sözlerle devam etti; “Cumhuriyet’imiz 100 yaşını doldurdu. Kuruluşu gibi, onu ayakta tutmak; hiç de kolay değildi. Dünya üzerinde, her açıdan stratejik öneme sahip bu toprakları işgalden, halkını esaretten kurtaran ve istikbalini şekillendiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ecdadımızın emaneti başımız üstündedir. Doğru kavramak zorundayız ki; bu emaneti korumak ve ileri taşımanın gereği çok çalışmaktır. Memleketin her köşesine hizmet götürmektir, kalıcı eserler üretmektir. İçeride ve dışarıda birliğimizi, güvenliğimizi tehdit edenlere karşı dimdik durmaktır. Ekonomik, siyasi ve kültürel istiklâlimizi, bizi biz yapan değerlerimizi muhafaza etmektir. ‘Sizin başarınız; Cumhuriyet’in başarısı olacaktır.’ diyen Atatürk’ün altını çizdiği de tam olarak budur.

Bugünlere nasıl geldiğimizi asla unutmadan, şanlı tarihimize ve aydınlık geleceğimize sımsıkı sarılmayı sürdüreceğiz. Geçmişle geleceği buluşturan ‘Türkiye Yüzyılı’ anlayış ve vizyonuyla Cumhuriyet’i daha güçlü kılacak adımları atmayı, yeni ve kalıcı reformları hayata geçirmeyi sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canları, kanları pahasına kurtuluş mücadelesi veren ve Cumhuriyet’i bize hediye eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Aziz milletimizin ve tüm Sakaryalı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

SAÜ Tıp Fakültesinden TÜSEB Projesi

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Türkan Acar’ın yürütücülüğünü yaptığı proje, TÜSEB-A Grubu Ar-Ge projeleri kapsamında destek...