Son Haberler

Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yol yapım ve...

Okullarda miniklere tebessüm olan sahne: Karagöz Göklerde

Çocukları eğlendirirken bilgilendiren, geleneklerin aynası olan “Karagöz Göklerde” her...

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü SGM’lerde kutlandı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezlerinde (SGM) 20 Kasım ‘Dünya...

Başkan Işıksu Mecliste Açıkladı

Kategoride Diğer

Adapazarı’na En Az 13 Açılış Geliyor, 20 Proje İhaleye Çıkıyor

Adapazarı Belediyesi mart ayı olağan meclis toplantısındaki konuşmasında projelerde gelinen son aşamaları paylaşan Başkan Mutlu Işıksu, “2022 yılının Adapazarı’mız için oldukça bereketli geçeceğini bir kez daha paylaşmak istiyorum. En az 13 projemizin açılışını hep birlikte yapacak ve 20 adet projemizde de ihaleye çıkacağız inşaallah. Şehrin kalbinde, işler hamdolsun yolunda.” dedi.

Başkan Işıksu Mecliste Açıkladı

Adapazarı Belediyesi olağan meclis toplantısında ayrıntılı bir konuşma gerçekleştiren Başkan Mutlu Işıksu, 2022 yılının Adapazarı için oldukça bereketli geçeceğine olan inancını paylaştı ve projelerde gelinen son aşamaları açıkladı. Işıksu, “2022 yılında açılışa hazırlandığımız bir kısmı faaliyete geçen ve bir kısmı da bitme aşamasında olan projelerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. En az 13 açılışımızı 2022 yılında hep birlikte yapmak istiyoruz. İnşaallah açılış sayımızı daha da artıracağız. Gayretle çalışıyoruz.” diye konuştu.

İşte Açılışı Yapılacak 13 Proje

Açılışı planlanan projeleri sayan Işıksu, “Adapazarı Ticaret Müzesi, Taşkısığı Millet Evi, Dernekkırı Millet Evi, Karaman Çocuk Hakları Sokağı, Hızırtepe Çocuk Hakları Bahçesi, 15 Temmuz Camili Çocuk Hakları Adası, Yeşilbayraktar Kreş ve Gündüz Bakımevi, Taşkısığı Sosyal Tesisleri, Alandüzü Sosyal Tesisleri, Acıelmalık Sosyal Tesisleri, Çamyolu Sosyal Tesisleri, ADA Pazar Güneşler Yerleşkesi ve Meserret Bahçe açılışını inşaallah 2022 içerisinde hep birlikte yapacağız.” şeklinde konuştu.

20 Proje de İhaleye Çıkıyor

2022 yılında 20 projenin de ihaleye çıkacağını duyuran Başkan Mutlu Işıksu, “20 adet proje ihalemizi de hızlıca yaparak start vereceğiz inşaallah. Bu projeler ihalesine çıkmamızı netleştirdiklerimiz… bir de gayretle hazırlandıklarımız var. Sayılarının artacağını da peşinen söyleyeyim. Ayrıca bazı projelerimizin açılışlarını bu yıl içerisine yetiştirmek arzusundayız. Yani 13 açılışın sayısı artsın diye gayret ediyoruz.” dedi.

İşte İhalesi Yapılacak Projeler

İhaleye çıkacak projeleri sayan Başkan Mutlu Işıksu, “Ada Sahaf Fikir Sanat Merkezi, Ada Pazar Korucuk Kapalı Pazar Yeri, Ada Pazar Camili-Karaman Kapalı Pazar Yeri, Güneş Enerji Santrali, Yeni Eğlence Merkezi, Taşlık Sosyal Tesisleri, Dağdibi Sosyal Tesisleri, Karadere Sosyal Tesisleri, Mahmudiye Sosyal Tesisleri, İlyaslar Sosyal Tesisleri, Karadavutlu Sosyal Tesisleri, Çocuk Kütüphanesi, Mahallemi Güzelleştiriyorum Projesi 2022 Etapları, Dernekkırı Susamlık Mesire Alanı ve Belediye Binamızın bulunduğu meydanda hayat bulacak mega proje içerisinde 6 proje olmak üzere toplam 20 projemizin de ihalesine bu yıl çıkıyoruz inşaallah.” ifadelerini kullandı.

 

Son Eklenenler

Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yol yapım ve asfalt çalışmalarını incelemek için ekiplerle bir araya geldiği ziyarette 4...