Son Haberler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet...

Yusuf Alemdar: 15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gündür

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan...

SATSO Başkanı Altuğ’dan SGC’ye ziyaret

SGC Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret...

Başkan Altuğ, Meslek Komite Başkanlarıyla Bir Araya Geldi

Kategoride Diğer

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ile Meslek Komitelerinin katılımıyla ortak istişare toplantısı gerçekleştirildi.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Oda bünyesindeki 34 farklı sektörü temsilen Meslek Komite Başkanları ve temsilcileri iştirak ettiler.

Toplantıda sektörel sorunlar, Oda çalışmaları ve planlanan projeler ile çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantıda aynı zamanda Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilecek 4 yıllık iş planı çalıştayının da ön analizi yapıldı.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Meslek Komitelerimiz üyelerimize ulaşmada, sıkıntılarını ve sorunlarına çözmemiz yolunda en önemli organlarımızdır. 34 farklı sektörü temsil eden komitelerimiz işleyişimizin ana hatlarını oluşturmaktadır. Komitelerimizin yapacağı çalışmalar, alacakları kararlar Odamızın bu kapsamda faaliyetlerinin yol haritasını çizmektedir. Burası üyelerinden aldığı güç ile şehrin ve Doğu Marmara’nın en önemli kurumları arasındadır. Yakın zamanda hizmete açacağımız Oda Bilgi Sistemi (OBİS) ile komitelerimizin çalışmalarını üzerinden takip edecek ve komitelerimizin yeni çalışmaları için bu takibe göre bütçelendireceğiz. Planlanan projelere yönelik ilerlemeler de anbean kaydedilecek. Komitelerimizin çalışmalarında sadece sorunların çözümü odaklı değil, o sorunu çözmek adına yapılan uğraşları da baz alacağız. Katkı veren ve sektörleri için gönüllü olup çalışan tüm komitelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Altuğ’un konuşmalarının ardından SATSO Genel Sekreteri Şevket Kırıcı Oda’nın faaliyetleri, çalışma alanları, OBİS vb. hayata geçecek projeler, komitelerin çalışmalarına katkı sunacak bilgiler içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumun ardından her komite Başkanı veya temsilcisi sırayla söz alarak kendini, sektörünü tanıtarak sorunlar hakkında görüşlerini ve çözüm önerilerini katılımcılarla paylaştılar; komitelerin birbirlerinin sorunlarının da çözümünde etkin olabileceğini ve tüm meslek komitelerinin birbiriyle sürekli iletişim halinde olması gerektiğinin altını çizdiler.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet gösteren Telli Makina Şirket Müdürü Şaban Telli 15 Temmuz Şehitleri...