Son Haberler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental...

Tarih söyleşilerinin adresi Geyve Elvanbey Zaviyesi olacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri, Yerinde Sakarya...

Büyükşehir’de yılın son meclisi toplanıyor

Sakarya Büyükşehir Meclisi 11 Aralık Pazartesi günü toplanıyor. 62...

Bakkallardan Denetim Çağrısı

Kategoride Diğer

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, belediyelerin zincir marketler ve seyyar satıcılara yönelik denetimleri artırmasını çağrısında bulundu.

Belediyelerin esnafa yönelik denetimlerden memnun olduklarını belirten Başkan Akdadağan, zincir marketlerin daha çok denetlenmesini istedi. Başkan Akdardağan, “Belediyelerimiz ve zabıta birimlerimiz ile koordineli çalışmaktan ve esnafımızın denetlenmesinden memnuniyet duyduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim. Hem yaz mevsimi olması, hem de her gün etiket değiştiren zincir marketler esnafımızın kabusu, halkımızın ıstırabı olmaya devam ediyor. Bizler esnaf olarak zincir marketlerle rekabet etmekte zorlanırken, zincir marketler ise ödedikleri cezalara ve yapılan uyarılara rağmen hala bildiğini yapmaya devam ediyor. Son günlerde özellikle ürün fiyatlarının sürekli değişmesi ve son kullanma tarihlerinin geçtiğine yönelik şikayetler alıyoruz. Bu konu çok önemli ve çok hassastır. Bu vesileyle yerel yönetimlerimize ve ilgili zabıta birimlerimize çağrı yapmak istiyoruz. Halkımızın sağlığına ve yaptıkları zamlarla cebine göz diken zincir marketler sürekli denetlenmelidir.” Dedi.  

Son günlerde yine seyyar satıcıların artışa geçtiğine dikkat çeken Başkan Akdardağan,“Yine son günlerde artmaya devam eden seyyar satıcılar, cami önlerinde, esnaflarımızın dükkanlarının karşısında ve sokak aralarında baş ağrıtıyor. Nereden geldiği belli olmayan ve kayıt dışı olarak faaliyet gösteren seyyar satıcılara yönelik kalıcı adımlar atılmasını istiyoruz. Her zaman esnafın yanında olan belediyelerimizden, zabıta birimlerimizden ve yerel yöneticilerimizden zincir marketlerin denetimleri konusunda hassas davranmalarını ve seyyar satıcı sorununa çözüm bulmalarını bekliyoruz.” Dedi. 

Son Eklenenler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental Süper Enduro" dağ motosikleti yarışlarına ev sahipliği yaptı. Ayçiçeği Bisiklet...