Son Haberler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası...

Baharda 400 kişi Büyükşehir’in kaplıca tatilinde huzur buldu

Sakarya Büyükşehir YADEM’in en fazla memnuniyet oluşturan hizmetlerden biri...

Sakarya Üniversitesi Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplandı

Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplantısı, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi....

Albayrak Grubu CEO’su Bolat SUBÜ Konuşmaları’nda

Kategoride Diğer

SUBÜ Konuşmaları’nın 30’uncu konuşmacısı ‘İş Dünyasında Stratejik Yönetim ve Liderlik’ başlıklı söyleşiyle Albayrak Grubu CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat olacak.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) tarafından düzenlenen SUBÜ Konuşmaları’nın 30’uncu konuşmacısı ‘İş Dünyasında Stratejik Yönetim ve Liderlik’ başlıklı söyleşiyle Albayrak Grubu CEO’su Prof. Dr. Ömer Bolat olacak. Moderatörlüğünü SUBÜ Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ömer Yazıcı’nın üstleneceği söyleşide iş dünyasındaki yöneticiliğin ilkeleri ve incelikleri, strateji geliştirme ve strateji doğrultusunda hareket etme, iyi bir liderin uygulaması gereken stratejiler ile verimli ve nitelikli yönetim gibi konular üzerinde durulacak. 20 Nisan Çarşamba günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek söyleşi, üniversitenin YouTube kanalı SUBÜ Haber’den canlı yayınlanacak.

Prof. Dr. Ömer Bolat kimdir?

1963’te İstanbul’da dünyaya gelen Prof. Dr. Ömer Bolat; ilk, orta ve Ticaret Lisesi tahsilini İstanbul’da yaptı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü’nden 1984 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Avrupa entegrasyonu alanında Amsterdam Üniversitesi Avrupa Enstitüsü’nde tamamladı. Ayrıca Almanya Kiel Üniversitesi Dünya Ekonomisi Enstitüsü’nün yüksek lisans düzeyindeki Uluslararası Ekonomi ve İşletme Programını tamamladı. 1989’da Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü’nden ‘Avrupa Para Sistemi’ başlıklı teziyle doktora diplomasını aldı. İktisadi Kalkınma Vakfı’nda (İKV) 1981-1993 yılları arasında uzman olarak çalışmasının ardından 1993 yılında MÜSİAD Genel Sekreterliği görevine başladı. MÜSİAD Yönetim Kurulu’ndaki 15 yıllık görev süresi içinde 7 yıl genel sekreter, 4 yıl genel başkan yardımcısı ve 4 yıl da genel başkan olarak görev yaptı. 2008’de MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti üyeliğine seçildi. 2006-2008 yılları arasında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu üyeliğinde bulundu. 2000 yılı Mayıs ayından bu yana Albayrak Holding Anonim Şirketi CEO’su olarak görev yapan Bolat, 2015 yılından itibaren Albayrak Medya Grubu tarafından yayınlanan Derin Ekonomi, 2019 yılından itibaren ise Z-Raporu isimli ekonomi dergilerinin üst yöneticiliğini ve köşe yazarlığını yapmaktadır. Çok iyi düzeyde İngilizce ve iyi düzeyde Almanca bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...