Son Haberler

ALO153 Sakaryalıların dert ortağı oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ALO 153 Çözüm Masası, 2023 yılında...

Gündoğdu: Esnaf ve Sanatkarlarımızla İşbirliğine Devam Edeceğiz

Ferizli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Ferizli...

Burhan Namlı: Cumhur İttifakı Etle Tırnak Gibidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı,...

Akyazı’nın kalbine yepyeni bir içme suyu altyapısı

Kategoride Diğer

Büyükşehir Belediyesi, Akyazı Ada Caddesi ve civarında başlattığı 5 bin 500 metrelik içme suyu hattının imalatını tamamladı. Uzun yıllardan beri bölgeye hizmet veren ve yıpranması sonucunda su kayıplarına neden olan hat sil baştan yenilendi. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Akyazı’da arıza ve kesintilere neden olan 5 bin 500 metrelik içme suyu hattı sil baştan yeniledi. Uzun yıllardan beri bölgeye hizmet veren ve yıpranması sonucunda su kayıplarına neden olan hat sil baştan yenilendi. 

3 bin metrelik yağmur suyu hattı

İçme suyunda işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte Ada Caddesi ve civarındaki tüm yerleşim alanları kesintisiz içme suyuna kavuştu. SASKİ ekipleri, şimdi ise yağmursuyu hattı yenilemesinin tamamlanması için bölgede yoğun bir mesai harcıyor. Yağmursuyu hattı da kalan 3 bin metrelik imalatın tamamlanmasıyla sil baştan yenilenmiş olacak. Akyazı’nın kalbine inşa edilen bu altyapı, bölgeye uzun yıllar sorunsuz hizmet edecek.

Toplamda 11 bin metre yenilenecek

Büyükşehir SASKİ’den yapılan açıklamada, “Bölgede yaşanan içme suyu sorunlarına Büyükşehir Belediyesi olarak hızla çözüm ürettik. İnşa ettiğimiz altyapıyla hem ciddi oranda su tasarrufu sağlayacağız hem de vatandaşlarımızı yaşadıkları su sorunlarından kurtaracağız. Akyazı için de durmadan, yorulmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İşlemlerin tamamı bittiğinde 6 bin metrelik yeni bir hattın yapımına başlayacağız ve 11 bin metreyi yenilemiş olacağız. Bölgemize hayırlı olsun” denildi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

ALO153 Sakaryalıların dert ortağı oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ALO 153 Çözüm Masası, 2023 yılında 200 bin çağrı ile 41 bin online başvuruya cevap verip...