Son Haberler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet...

Yusuf Alemdar: 15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gündür

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan...

SATSO Başkanı Altuğ’dan SGC’ye ziyaret

SGC Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret...

Akdardağan: İlk tercih edilen meslek grubu olmanın gururunu yaşıyoruz

Kategoride Diğer

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, ekonomik zorluklarla geçen 2022 yılında yine en çok bakkallık mesleğinin tercih edildiğini söyledi.

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, yeni açılan bakkal dükkanlarını ziyaret ederek meslektaşlarına hayırlı olsun temennisinde bulunmaya devam ediyor. Her geçen gün mahalle ve sokaklarda bakkalların çoğaldığına dikkat çeken Oda Başkanı Ahmet Akdardağan, “Her kesimin olduğu gibi özellikle bakkallarımız açısından da 2022 yılı ekonomik açıdan zorlu geçmiştir. Ekonomik dalgalanma, yüksek enflasyon, sürekli artan fiyatlar, vergi yükü ve zincir marketlerin haksız rekabetlerine rağmen her mahallemiz ve sokağımızda yeni bakkallar kepenk açmaya devam etmektedir. Her dönem ilk tercih edilen meslek grubu olmanın gururunu yaşıyoruz. Özellikle gençlerin bu mesleğe başlamasından dolayı çok daha da çok mutlu oluyoruz. Ailemize yeni katılarak ‘Bismillah’ diyerek işyerini kuran esnaflarımıza ilk ziyaretimizi yaparak heyecanlarına ortak oluyoruz. Allah tüm esnaflarımıza ve yeni bakkallarımıza bol bereketli kazançlar nasip etsin.” Dedi.

Başkan Akdardağan, “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2022 yılında yine ilk tercih edilen en gözde mesleklerin başında yine bakkallık gelmiştir. Yaşanan tüm zorluklara rağmen yıl içerisinde 157 yeni esnafımız daha aramıza katılmıştır. Eminiz ki bu sayı yılsonuna kadar daha da artacaktır. Sürekli zirvede olan mesleğimizi gelecek kuşaklara aktarmak için çalışırken, girişimci bayanlarımızı ve gençlerimizi her anlamda desteklemeyi de sürdüreceğiz.” Dedi. 

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet gösteren Telli Makina Şirket Müdürü Şaban Telli 15 Temmuz Şehitleri...