Son Haberler

SAÜ Tıp Fakültesinden TÜSEB Projesi

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Türkan...

SGC’den Osman Çelik’e ziyaret

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu...

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini...

Adapazarı’ndan İsrail’e Tepki Sürüyor

Kategoride Diğer

İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği zulme karşı tepkilerini ilk andan itibaren dile getirdiklerini vurgulayan Başkan Mutlu Işıksu, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, soykırıma tepki için bir adım daha attıklarını söyledi. 7 Kasım Salı günü mülkiyeti Adapazarı Belediyesi’ne ait işletmelerde İsrail menşeli ürünlere boykot yapılmasını istediklerini hatırlatan Işıksu, Belediye olarak Türkiye’nin yerli ödeme sistemi TROY Karta geçmek için 10 Kasım Cuma günü çalışma başlattıklarını duyurdu.

Işıksu Duyurdu: Boykot ve TROY Kart

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İsrail’in Filistin’de adeta bir soykırım gerçekleştirdiğini vurgulayarak gereken tepkinin gösterilmesi hassasiyetinin ve boykotun devamının önemine dikkat çekti. Başkan Işıksu, sosyal medya hesaplarından yaptığı son açıklamada ise, “İsrail’in yaptığı zulme, işlediği soykırıma sessiz kalmamak için 7 Kasım Salı günü mülkiyeti belediyemize ait, belediyemizce kiralaması yapılan, büfe, dükkân, kahvehane, spor tesisleri vb. yerlerde Gazze’de yaşanan soykırım ve insan hakları ihlallerine destek verdiği bilinen tüm markalara ait ürünlerin satışının yapılmaması için duyarlı olunması ve gerekli özenin gösterilmesini istemiştik. 10 Kasım Cuma günü de başlattığımız çalışma ile mesai arkadaşlarımızın kullanmış olduğu banka kartlarında Türkiye’nin yerli ödeme sistemi TROY Karta geçiyoruz. Zulme sessiz kalmamak için elimizden geleni fazlasıyla yapmaya devam.” ifadelerini kullandı.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

SAÜ Tıp Fakültesinden TÜSEB Projesi

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Türkan Acar’ın yürütücülüğünü yaptığı proje, TÜSEB-A Grubu Ar-Ge projeleri kapsamında destek...