Son Haberler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental...

Tarih söyleşilerinin adresi Geyve Elvanbey Zaviyesi olacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri, Yerinde Sakarya...

Büyükşehir’de yılın son meclisi toplanıyor

Sakarya Büyükşehir Meclisi 11 Aralık Pazartesi günü toplanıyor. 62...

Adapazarı MEM’de TÜBİTAK Bilim Söyleşileri

Kategoride Diğer

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, TÜBİTAK Bilim Söyleşileri gerçekleştiriliyor.

Namık Kemal Ortaokulunda gerçekleştirilen söyleşide Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Ekonomist Doç. Dr. Avni Önder Hanedan ile öğretmenler ve öğrenciler bir araya geldi.

YAŞAMDAN KESİTLER

“Göç ve Uyum Sürecini Tarih ve İstatistik ile Anlamak” konulu söyleşide geçmişten bugüne ulaşan, kişilerin yapılarında olumlu-olumsuz etki yaratan, bir yerden başka bir yere gitmek zorunda kalan kişilerde ortaya çıkan adapte durumu üzerindeki aşamalara değinen Hanedan; kendi yaşamından da kesitler sundu.

UYUM SÜRECİ AŞAMALARI

Soru-cevaplarla konuyu derinleştirerek anlaşılmasını kolaylaştıran Hanedan; öğrencilerin bundan sonraki süreç olan okul ve iş yaşamlarında karşılaşabilecekleri uyum problemleriyle ilgili ön bilgi de verdi.

NİTELİKLİ BİLGİ

Namık Kemal Ortaokulu Müdürü Ferdi Tanrıver: İşin uzmanından konuyu dinlemenin her anlamda daha nitelikli olduğunu belirterek toplumsal değişimin ve gelişimin şekillenmesinde etkili olan göç ve uyum kavramlarının öğrenciler ile analiz edilmesinde öncülük eden Fen Bilimleri Öğretmeni Kübra Çolak’ a gösterdiği özveri adına teşekkür etti.

ÖNCELİĞİMİZ ÖĞRENCİ

TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında yapılan çalışmaların derinlik oluşturma ve farklı tarzda faydalı bilgileri ortaya koyma noktasında çok kıymetli olduğunu belirten Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş; işin uzmanıyla bir araya gelmenin öğrenciler adına büyük bir imkân olduğunu da ekleyerek Doç. Dr. Avni Önder Hanedan’ a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Söyleşi sonrasında öğrencilere Bilim Çocuk Dergisi hediye eden Bakırtaş: “İyi bir gelecek adına uğraş veren öğrencilerimiz için iş başındayız ve onların bu yoldaki en büyük destekçiyiz.” dedi.

Son Eklenenler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental Süper Enduro" dağ motosikleti yarışlarına ev sahipliği yaptı. Ayçiçeği Bisiklet...