Son Haberler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet...

Yusuf Alemdar: 15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gündür

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan...

SATSO Başkanı Altuğ’dan SGC’ye ziyaret

SGC Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret...

7 bin 400 metrelik V kanal imalatını tamamladı

Kategoride Diğer

Büyükşehir Karasu, Kaynarca ve Adapazarı’nda 9 mahallede 7 bin 400 metreye ulaşan V kanal çalışmalarını tamamladı. Serdivan Yukarıdereköy mahallesinde ise işlemler sürüyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından şehir genelinde gerçekleştirilen ‘V Kanal’ çalışmaları devam ediyor. Kırsal mahallelerde yolların daha uzun ömürlü olmasını sağlayan, yağışlarla birlikte taşınan malzemelerin tahliyesini kolaylaştıran ve yol güvenliğini artıran V kanal imalatları yapıldığı bölgelerde vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Toplamda 8 bin 400 metre olacak

Büyükşehir Belediyesi ekipleri son olarak Karasu’nun Ardıçbeli, Ortaköy, Yenidoğan, Paralı ve Kızılcık, Kaynarca’da Kulaklı, Turnalı ve Yeşilova mahalleleri ile Adapazarı’na bağlı Çamyolu mahallesinde toplamda 7 bin 400 metrelik V kanal imalatını tamamladı. Serdivan Yukarıköy Mahallesi’nde ise 1000 metrelik imalat devam ediyor. Serdivan’daki işlemlerin bitmesiyle birlikte toplam imalat 8 bin 400 metreye ulaşacak.

9 mahallede tamam

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, V kanal imalatlarının belirlenen program dahilinde devam edeceği ifade edilerek, “Karasu’da, Kaynarca’da ve Adapazarı’nda 9 mahallemizde işlemleri tamamladık, Serdivan’da da Yukarıdereköy’de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yolların güvenliği, asfalt ya da beton yollarımızın daha uzun ömürlü olması için V kanal çalışmalarını önemsiyoruz. İşlemlerimiz devam edecek” denildi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet gösteren Telli Makina Şirket Müdürü Şaban Telli 15 Temmuz Şehitleri...