Son Haberler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental...

Tarih söyleşilerinin adresi Geyve Elvanbey Zaviyesi olacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri, Yerinde Sakarya...

Büyükşehir’de yılın son meclisi toplanıyor

Sakarya Büyükşehir Meclisi 11 Aralık Pazartesi günü toplanıyor. 62...

30 yıllık içme suyu hattı yenileniyor

Kategoride Diğer

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Geyve’de 30 yıl önce imalatı yapılan ve ilçe merkezine içme suyu iletimi sağlayan 2 bin metrelik hattı yeniliyor. Bağcaz Mahallesi’nde bulunan hat kısa sürede revize edilerek vatandaşların kullanımına sunulacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Geyve Bağcaz Mahallesi’ne 30 yıl boyunca hizmet eden 2 bin metrelik içme suyu hattını yeniliyor. Tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı bölgeye içme suyu sağlayan hat yenileme çalışmalarının ardından bölge sakinlerine kesintisiz şekilde içme suyu sağlayacak. Aynı zamanda ilçe merkezine de içme suyu ileten hat 30 yılın ardından yapılan yenileme çalışmaları sonucunda sağlamlığı ile kayıp ve kaçak gibi olumsuzlukların da önüne geçecek.

2 bin metrelik hatta çalışmalar başladı

Projelerle ilgili yapılan açıklamada ise, “ Sakarya’nın güçlü altyapı ağını her geçen gün genişletmek ve vatandaşlarımıza kaliteli içme suyumuzu kesintisiz şekilde ulaştırmak için şehrimizin dört bir yanına projelerimizi ulaştırıyoruz. Geyve’de 30 yıl önce yapılan ve bölgenin kırsal kesimlerinde yer alan içme suyu hattını il genelinde sürdürdüğümüz altyapı yenileme çalışmaları kapsamında revize ediyoruz. Kısa sürede tamamlamayı hedeflediğimiz proje sonrasında Bağcaz Mahallesi’nin içme suyu sorunları uzun yıllar boyunca çözüme kavuşacak” ifadeleri kullanıldı.

Son Eklenenler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental Süper Enduro" dağ motosikleti yarışlarına ev sahipliği yaptı. Ayçiçeği Bisiklet...