Son Haberler

Alemdar: Şimdi Sakarya için hep birlikte çok çalışma vakti

SAKARYA- Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, hayırlı olsun...

“Muhtarlarla iş birliğimiz güçlenerek devam edecek”

SAKARYA - Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, hayırlı...

Alemdar: Sakarya’da yeni bir kalkınma ve gelişim dönemi başlıyor

SAKARYA- Sakarya Büyükşehir’in önceki dönem belediye başkanı Zeki Toçoğlu...

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Kategoride Diğer

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı; 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı hazırlıklarını değerlendirmek üzere 16 ilçenin millî eğitim müdürleri, il millî eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleriyle bir araya geldi.

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen “2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık ve Değerlendirme Toplantısı’nda” İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan önce ilimizdeki yöneticilerimizle birlikte sorunsuz ve eksiksiz eğitim-öğretim yılı geçirmek adına gece gündüz çalışacaklarını ifade etti. Millî Eğitim Bakanlığının yeni eğitim-öğretim yılında uygulanmak üzere alınan tedbirlere ilişkin genelgeye dikkat çekerek okullarımızdaki eksiklerin titizlikle giderildiğini, yeni eğitim-öğretim yılına eksiksiz bir şekilde başlangıç yapmak adına hazırlıklarda tüm imkânların kullanılmasını istedi.

Toplantıda Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen ve öğrencilere dağıtımı yapılan ücretsiz ders araç gereçleri, ders kitapları ve yardımcı kaynakların okul ve kurumlara zamanında teslim edilmesi ile ilgili çalışmalara değinen İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, kitapların temiz ve düzenli kullanılmasının teşvik edilmesi ve kullanımdan sonra ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında kitapların okullara teslim edilmesine yönelik tedbirlerden söz etti.

Millî Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’in 81 il millî eğitim müdürüyle yaptığı toplantıda bahsettiği üzere gelenekleri, kültürleri, tarihi ve kültürel mekanları tanıtmak amacıyla Bakanlığımız tarafından müfredata yeni konu başlıklarının eklenmesiyle birlikte ilimizde görev yapan öğretmen kadromuzla da şehrimizin zengin kültürel birikiminin tüm öğrencilerimize aktarılması hususunda adımlar atılacağını ifade etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı kutlamaları için il, ilçe ve okul kutlama komisyonlarının kurulduğunu ifade ederken, kutlamalara titizlikle hazırlanıldığını ve bunun için 16 ilçemizde gerekli planlamaların yapıldığını vurguladı.

Eğitim ortamlarının iyileştirilmesi hususunun önemine değinen Savaşçı; okullarda devam etmekte olan bakım, onarım ve benzeri konulardaki tüm çalışmaların sağlıklı bir şekilde sürdüğünü söyledi.

Millî Eğitim Bakanlığının 8, 11, 12. sınıf öğrencileri ve mezunlara yönelik ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili iş takvimi çalışmalarının devam ettiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, 4-10 Eylül tarihleri arasında öğrencilere hazırbulunuşluk sınavı yapılacağının bilgisini verdi. Ayrıca Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce yürütülen NEHİR Projesi kapsamında Akademik başarının artırılmasına yönelik faaliyetlerin devam edeceğini aktardı.

11 Eylül’de çalacak zille birlikte yeni eğitim-öğretim yılında bilimsel, sanatsal ve sportif alanlarda projelerin tüm öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte sürdürüleceğini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, sosyal sorumluluk projelerinin başlatılacağını ve tüm ilçelerde yürütüleceğini belirtti.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı; sorunsuz bir eğitim-öğretim yılı olması adına tüm öğretmenlerimizin, yöneticilerimizin ve tüm eğitim paydaşlarımızın ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarına olan inancının tam olduğunu belirterek yeni eğitim-öğretim yılının herkes için hayırlı olmasını diledi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: Şimdi Sakarya için hep birlikte çok çalışma vakti

SAKARYA- Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, hayırlı olsun ziyaretinde TBMM KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan ve AK Parti Gençlik...